Terrence McKenna o 2012.

back

 

Terrence McKenna se rodio 1946. u Coloradu, a umro 2000. godine. Njegovu biografiju i više informacija o njegovom životu možete naći na Internetu. Prije svega treba napomenuti da je McKenna bio filozof, a tek zatim sve drugo što mu se pripisuje.

 

U stvarnosti tragao je za istinom i pokušavao je (a možda zapravo i je) vidjeti svijet iz neke druge perspektive, šireći svoja "vrata percepcije". Pripisuje mu se uporaba raznih halucinogenih sredstava na tome putu, posebice DMT-a, snažnog halucigenog sredstva za koje je saznao proučavajući šamanizam u Južnoj Americi. DMT se dobiva od određenih vrsta biljaka, a neki ga uspoređuju s LSD-om. McKenna je govorio da DMT proširuje čovjekovu percepciju utoliko što se može izdići iznad fizičkog, i zapravo osjetit jedinstvo svijeta te shvatiti i usvajati nova znanja koja nisu moguća za shvaćanje u našem normalnom, materijalnom svijetu.

Zanimljivo je tu napraviti jednu malu digresiju i spomenuti Francisa Cricka, koji je zajedno s Jamesom Watsonom otkrio DNA 1953. godine. Crick je preminuo 2004. godine, međutim povjerio se nekim svojim bliskim prijateljima da je 50-ih godina u vrijeme dok je radio na tom DNA-projektu, uzimao male količine LSD-a kako bi proširio svoju percepciju i kako bi bio u mogućnosti shvatiti što je DNA zapravo. Naravno, ukoliko se potraži na Internetu, pstoje informacije da je i nekolicina drugih znastvenika također koristila LSD za širenje percepcije, ali koliko je to istina, vjerojatno nikad nećemo saznati.

Vratimo se na McKennu. Početkom 70ih godina, McKenna je napisao jednu zanimljivu knjigu i predstavio svijetu svoju teoriju o vremenu. Novelty Theory ili Teorija noviteta kaže kako vrijeme zapravo akcelerira, tj. da se sve više novih stvari simultano odvija na svijetu kako vrijeme protječe. Također je pretpostavio ciklično kretanje vremena, tj. da je vrijeme zapravo kružnog karaktera automatski pretpostavljajući da svaki ciklus ima točku početka i točku kraja. Kako bi otkrio te točke, pozabavio se I Chingom. I Ching je najstarije kinesko pismo, a prema nekim podacima i najstarije pismo na zemlji uopće. Prema legendama i mitovima, to pismo je ljudima dano od strane bogova (ili Boga) te samim time je višeg karaktera.

Treba također napomenuti da se I Ching dugo vremena već koristi za predviđanje budućnosti, slično nešto tarotu i astrologiji. Pismo se sastoji od 64 simbola. Međutim zanimljivo je da je samo pismo građeno na binarnoj osnovi, tj. računalnog je karaktera. McKenna je promatrao razlike u bitovima susjednih simbola i na temelju tih razlika stvorio jednu konačnu funkciju. Zatim je tu funkciju iterirao tj. fraktalizirao je kako bi dobio fraktal. Tako je dobio jednu cikličnu funkciju koju je nazvao Vremenski val (Time-Wave Zero).
TWZ je zapravo jedna matematička teorija koja u sebi sadrži elemente kaosa i fraktala i zanimljivo je da ju dosada nitko nije uspio matematički pobiti, vjerojatno iz razloga što sama teorija kreće iz pomalo lucidne teorije da je I Ching zapravo "bogom-dan" tj. da je na neki način apsolutan i da je referentno mjerilo protjecanja i promjene vremena. Time se naravno ne može naći dokaz koji to podupire, ali teško je naći dokaz koji to osporava, a samim time teško je osporiti i McKenninu teoriju. Koliko je ova teroija vjerodostojna, nitko ne može sa sigurnošću tvrditi, međutim prva spominje famoznu godinu 2012. I da stvar bude još zanimljivija, kraj ciklusa koji McKenna navodi ima i točan datum, 21.12.2012.

Ovaj datum je vrlo važan jer se spominje i u drevnoj civilizaciji Maya, ali o tome nešto kasnije.
Dakle, McKenna je dao točan datum onoga što je on nazvao transformacijom. Njegova ideja je bila da će na kraju tog vrmenskog ciklusa čiji je datum 21.12.2012. čovječanstvo zajedno s našom planetom prijeći u stanje singulariteta, a laičko fizičko objašnjenje singulariteta bi bilo jednostavno postojanje u svim točkama prostora u svim točkama vremena u istom trenutku. Tj. neko hipotetičko biće u singularnosti ne bi poznavalo prostor niti vrijeme, nego bi bilo u mogućnosti postojati svagdje i za svagda.

Ukoliko želite detaljnije proučiti ovu McKenninu teoriju i njegov rad, na Internetu se može naći mnogo informacija, pa čak i njegovi neki intervjui na YouTubeu. Također mislim da u našim knjižnicama postoje njegove knjige koje možete pobliže proučiti. Za ovire naše istrage dovoljno je znati izloženo u ovom poglavlju.

Vezano uz teme:

Prognoze oko 2012 

Zvjezdana vrata 2004-2012 

2012.GODINA kraj ili početak?  važno

2013 - četvrta i peta gustoća

Slabljenje zemljinog magnetskog polja 

Poruka Arkturijanaca 2012

JOHN MAJOR JENKINS O 2012.

Tko stvarno vlada planetom    jako važno!

Evolucija tjela i PLANETE